Колодяжне
Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки.
Cело Колодяжне – Ковельського района Волинської області, відоме перш за все літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки (вул. Лесі Українки, 53). Музей було засновано в 1949р. на території садиби, де Леся Українка прожила дитячі й юнацькі роки.
У травні 1882 р. сім’я Косачів переїжджає з Луцька в с. Колодяжне. Родина мешкала у будинку, який називали між собою великим. Тут народилися молодші сестри та брати Лесі. Діти підростали, тому в 1890 р. на садибі побудували будиночок для Лесі
І в сонячну погоду і в місячні ночі будиночок ніби світився своїми білими стінами, тому назвали його “білим”. На даху веранди прилаштували для Лесі солярій.
Рожева кімната в будинку Лесі Українки була і спальнею, і робочим кабінетом. Перед вікнами стоїть письмовий стіл, письмове приладдя, вазочка для квітів, дві поштові листівки, секретки, чашечка.
Праворуч – етажерка, на поличках твори письменників, примірники журналів, праці з історії, філософії.
Ліворуч від дверей – ліжко з червоного дерева, застелене білим покривалом, на ліжку гаптований рушник. На туалетному столику намисто, запонки, стрічка.
Блакитна кімната, вітальня. Ліворуч – коминок, біля якого Леся писала, відпочивала. Велику частину кімнати займає рояль. Середину кімнати займає овальний стіл з червоного дерева, накритий гаптованою лляною скатертиною.
В 1896 р. розпочали спорудження “сірого” будинку (батьківський), вікна й віконниці якого були пофарбовані в сірий колір, від чого й пішла його назва. Будинок має три кімнати, кухню, дві веранди.
Косачі дуже любили Колодяжне і не раз у листах до друзів висловлювали свої почуття:
Колодяжне — це, власне, вдома, а решта, то це все так собі — між іншим. Для цілої нашої родини ця квартира (м. Київ, вул. Саксаганського, 97) не була нашим «вдома», вона була раніше в Колодяжному, поки ще цілою родиною ми там жили, а потім то все було тимчасове, випадкове і не своє.
Поруч із Колодяжним можна знайти житло у Ковелі:
Comfort – Готель “Комфорт” від 3150 грн./доба на двох, безкоштовний Wi-Fi і безплатна власна парковка.
Forest Life – Готель Forest Life від 4800 грн./доба на двох, сніданок за бажанням 40 грн., безкоштовний Wi-Fi
А також як що ви вирішили зупинитись у Луцьку:
Rhombus Hotel – Готель Ромб від 1300 грн./доба на двох з сніданком, безкоштовний Wi-Fi
Вулиця Лесі Українки Апартаменты – Апартаменти “Вулиця Лесі Українки” від 700 грн./доба, безкоштовний Wi-Fi, парковка, кондиціонер
За німецької окупації садиба була зруйнована і відреставрована в післявоєнний період.
Експозиція музею складається з таких розділів:
- Волинськими стежками Лесі Українки;
- Колодяжне – колиска Лесиного таланту;
- Крізь все житія – до “Лісової пісні”;
- Історія музею. Трагедія родини Косачів.
В експозиції представлено меморіальні речі Лесі Українки та її родини, прижиттєві видання творів поетеси та її матері – Олени Пчілки, фотографії, речі побуту та етнографії Волині, відтворені фрагменти робочою кабінету і сільської хати.
Адреса: с. Колодяжне, вул. Лесі Українки, 53. Тел./факс: (03352) 9-02-24. Е-mail: klmmlu@ukr.net
Музей працює з 9:00 до 17:00 год. Вихідні дні: понеділок, вівторок.
Вхідна плата: для дорослих 40,00 грн., для учнів, студентів, пенсіонерів – 20,00 грн.;
Екскурсія: (група до 30 осіб, 45 хв.): для учнів, студентів, пенсіонерів – 100,00 грн.; для дорослих – 150,00 грн.
Повна екскурсія 2 години.
Два об’єкти: меморіальна частина та літературна експозиція оплачуються окремо (для учнів, студентів, пенсіонерів – 10,00 грн.; для дорослих – 20,00 грн.)
Де зупинитись
Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.
Booking.com
Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим