Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Луцьк, вул. Володимирська

27.09.2012 394

Вул. Володимирська, на який розташована Свято-Феодосіївська церква

Кожен, хто прибуває до Луцька або виїздить з міста в напрямку Володимир-Волинська обабіч дороги не може не помітити ошатну Свято-Феодосіївську церква, УПЦ КП (вул. Володимирська, №70)
Феодосіївська церква була побудована в 1906 р. на місці старого дерев’яного храму як цвинтарна каплиця для відспівування померлих військових на Першому військовому(лазаретному) цвинтарі.

Луцьк. Свято-Феодосіївська церква

Військовий гарнізон становив майже чверть населення міста, тому для такої кількості військових, потрібні були не тільки казарми, а й лазарети та військове кладовище. Спочатку померлих солдатів ховали на Яровицькому і Гнідавському цвинтарях, а коли військові почали помирати від холери, землевласник П. Гобята з Кічкарівки за 100 крб. сріблом віддав під поховання 1,5 десятини землі між нинішньою вулицею Володимирською і річкою Омелянівкою.

Святитель Феодосій Чернігівський

В 1895 р. там відкрили капличку для відспівування померлих, щоб не везти їх у церкву на теперішній вулиці Стрілецькій. З того часу й бере свій початок історія Феодосіївської святині.
Храм був приписним із територією сіл Красного й Омеляника до Луцького Троїцького собору.

У грудні 1945 р. до кінця 1948 р. настоятелем тут служив протоієрей Гавриїл Коробчук, який під час примусового переселення українців з Холмщини прибув до Луцька. Він привіз із собою чудотворний образ Холмської Богородиці. Велика його заслуга в тому, що намагався запровадити українську мову в церкві.

Чудотворна ікона Холмської Божої Матері

Феодосіївска церква не припиняла своєї діяльності навіть у радянські часи.
До початку 90-х рр. настоятелем храму був священник Валентин Негода, проте в 1992 р. він не підтримав перехід до Київського Патріархату й перейшов до Покровського храму Російської Церкви. Близько місяця Феодосіївську церкву блокували парафіяни, щоб не допустити в храм московських священиків. В той час було призначено священика із собору, проте його побили прихильники Московського Патріархату, і він жодного разу тут не служив. Врешті з грудня 1992 р. громаду очолив протоієрей Богдан Гринів. На парафіяльних зборах за його участю документально засвідчено бажання громади про перехід до Київського Патріархату.

За час служіння отця Богдана проведено зовнішній ремонт храму, ризниці, замінено вхідні двері на нові із рельєфними образами Спасителя й Богородиці, споруджено пам’ятник на подвір’ї храму з нагоди 2000-ліття Різдва Христового, придбано всю нову богослужбову літературу українською мовою, євхаристійний набір, Плащаницю Божої Матері та багато іншого.
При церкві діє професійний хор під керівництвом В. С. Шолохова та дитячий хор -керівник Г. І. Костюк, а також недільна школа.

Луцьк. Свято-Феодосіївська церква,1930-і рр.

Нині парафію очолює обласний декан протоієрей Іван Семенюк.
Святині храмучудотворна ікона Спаса, храмовий образ святителя Феодосія Чернігівського із вмонтованою капсулою з мощами, чудотворна ікона Божої Матері «Пригорільська», копія чудотворного образа Богородиці Холмської та інші.

Відомо кілька переказів про чудотворне зцілення дітей образом Божої Матері «Пригорільська». Розповідь Анастасії Варшової :
«Ми, поляки, жили поруч з українцями. В однієї польської сім’ї дочка не ходила 3 роки. Люди радили прийти до ікони, та вони не хотіли. Одного разу, коли вони перебували в костелі, українка понесла дитину на руках до церкви. Перед чудотворною іконою був відслужений водосвятний молебень – і дитина стала на ноги.
У матері, яка перейшла на католицьку віру, донька була хвора на чорну хворобу (епілепсію). Жінці запропонували помолитися біля Пригорільської ікони, але вона відмовилась повертатись до православних. Ніхто не міг вилікувати її. Усі готувались до смерті дівчини. Але братова завела хвору до церкви, де відслужили молебень біля Пригорільської ікони. Дівчина одужала. Коли у 1938-39 роках поляки почали валити православні церкви, дівчина виступила на захист української церкви й ікони, кажучи: „Що ви робите? Мати Божа вилікувала мене, дала мені здоров’я! А ви церкви руйнуєте?!“ Певний час ікона перебувала в Польщі, але 1979 року її повернули».
Перші чотири настінні розписи у храмі з’явились в 1906 р.(худ. Шинкаренко). Наступні розписи виконані в 1970–1972, 1985 рр. волинською художницею Лідією Спаською (1910–2000 рр.).

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для отримання інформації про помешкання, та натисніть щоб перейти на бронювання.


Booking.com


Де знаходиться

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*