Спільноти Travel Ukraine & World
Facebook Youtube Telegram Instagram Pinterest Twitter

Меджибіж

03.02.2012 Коментарі

Меджибіж (колишнє Межибоже, пол. Międzybóż або Międzyboż) — селище міського типу в Летичівському районі Хмельницької області. Перша письмова згадка про місто — у Іпатіївському літопису від 1146-1148 рр., коли київський князь Ізяслав Мстиславич передав у власність Святославу Всеволодовичу п’ять міст, серед яких і «Межибоже». Назва походить від річок Південний Буг і Бужок, які з’єднуються у місті.

Перші відомості про мурований замок Меджибіжа у 1516 році. Меджибізький замок — пам’ятка фортифікаційної архітектури у стилі Ренесанс.

1600 р. Яворівський староста Хіронім Сенявський збудував мурований костел. Дзвіницю в 1812 р. фондував Адам Чарторийський. В костелі був образ Марчелло Бачареллі, який зображав патронів родини Сенявських та Чарторийських. За радянських часів зруйновано (у 1962 р. розібрано на каміння) костел 1600 р. і келії домініканського монастиря.

З часів середньовіччя в Меджибожі існувала дуже численна жидівська громада. Тут похований засновник хасидського руху Баал Шем Тов, чия могила є місцем паломництва хасидів з усього світу.

 


Переглянути Меджибіж на карті більшого розміру
Коментарі
» Сатанів, Сатанівський замок, Одровонжі, оборонная синагога, Свято-Троїцька монстир, Городоцький р-н, Хмельницька обл. | Мандрівка Украї 04.02.2012 15:34 Відповіcти
[...] Сатанів належав Одровонжам та їх нащадкам десь 300 років. Останній з роду Одровонжів помер в 1523 р. Єдина його дочка Софія вийшла заміж за Яна Криштофа Тарновського і вдруге за Яна Костку. Дочка її Катерина вийшла заміж за Адама Єронима Сенявського. Отже Сатанів перейшов до Сенявських і належав їм до половини XVIII в. Також їм належали замки на заході Старе Село та сході Меджибіж. [...]

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*