Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Самчики. Палацово-парковий ансамбль “Самчики”

03.02.2012 1287

Самчики — село Старокостянтинівському районі Хмельницької області. Село було засноване в 1545 р. До 1620 р. входило у ординацію Острозьких, а потім належало князівським родам Заславських, Любомирських, Сангушко.

Самчики

На початку 18 ст. Ян Самюель Хоєцький заклав над річкою Случ маєток-резиденцію Самчики.
В 1754-1843 рр. полковник, гайсинський старостою Петро Чечель купує в Старокостянтинівському повіті Волині багато сіл в тому числі і маєток Самчики, що належав в той час Казиміру Хоєцькому, та створює в 1790-1805 рр. унікальний палацово-парковий ансамбль з розкішною резиденцією.
Чечель запрошує найкращих архітекторів, садівників та скульпторів. Автором ансамблю був польський архітектор Якуб Кубицький, а ліплення, скульптури левів та горельєфів богинь парадного порталу виконав італієць Жан Батісто Цагпяно.

Парадний фасад палацу виходить до озера, а парковий до галявини з фонтаном та чудовим парком, що займає 16,6 га. Парк створено відомим пейзажним архітектором Діонісієм Міклером.

Самчики

До маєтку входять також два прибрамні корпуси з парадною брамою, старий маєток Хоецьких та цікавий Китайський будинок.
В палаці збереглася ліпнина в Блакитному, Червоному та Римському парадних залах. Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

У 1870 рр. садибу придбало сімейство Угрімових. З 1904 р. власником Самчиків стає видавець М. Шестаков. Він переплановує сад за французьким стилем, з симетричними насадженнями та прямими доріжками.
Революція принесла з собою нищення садиби, саду й парку. В 1956 р. на території комплексу розмістили обласну науково-дослідну сільськогосподарську станцію. Хоча в 90-х роках садибі надали статусу музею, станція і зараз займає деякі приміщення та поля на її територоії.

Палацово-парковий ансамбль “Самчики”
Заповідник відкритий для екскурсійного відвідування: у вівторок-п’ятницю – з 9:00 до 17:00 год; у суботу, неділю – з 9:00 до 16:00 год; обідня перерва – з 12:00 до 13:00 год; понеділок – вихідний день.

У Самчиках також є кам’яна церква Параскеви П’ятниці, 1772 р.

 

Сервіси якими ми користуємось, коли плануємо подорож

Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Знижки до 25%. Отримайте додаткову знижку 5% від нашого сайту за промокодом “ADM5”.

Viator або Tripster - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

Kiwitaxi – Трансфери з аеропортів і готелів у 102 країнах світу.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків кліентів з порівняння прокату автомобілів.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*