Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Чортория

13.01.2012 29

Чортория – село Любарського р-н Житомирської області відоме з 15 ст. Тепер воно зветься Старою Чорториєю, а його новозбудована частина – Новою Чорториєю. Села розділяє долина річки Случ із заболоченими ставами.

Чортория

У Старій Чорториї до наших днів збереглася Свято-Троїцька церква кін. 19ст.

Чортория Чортория Чортория

Між Старою та Новою Чорториями біля ставу на Случі знаходиться млин 70-х рр. 19ст., який діє і сьогодні, але як гідроелектростанція.Чортория Чортория

Чортория

Головною архітектурною окрасою Нової Чорториї є садиба польських шляхтичів Прушинських. Палац постав тут в першій половині 19 ст. З того часу будівля зазнала кілька перебудов. За останніх власників Оржевських палац стає двоповерховим,фасади реконструйовано, з’являється огорожа, прибрамний будинок та господарські приміщеня. Розкішний парк займав територію близько 70 гектарів. За версією місцевих жителів маєток належав Гадомським.

Чортория Чортория

Сьогодні в головній будівлі палацового комплексу знаходиться Новочорторийський аграрний технікум. До наших днів збереглися сходи, прикрашені литим листям та драконом, великий вітраж над центральними сходами на другий поверх, підлога прикрашена візерунками з різнокольорового кахелю.

Чортория Чортория

Недалеко від палацу знаходиться церква-усипальня Оржевських побудована на поч. 20 ст. за проектом архітектора А.В. Прахова . Усипальня була розграбована в 40- х – 60 -х рр. 20 ст.
Серед парку також залишився круглий острівець, до якого веде місток.

Чортория Чортория

 


Просмотреть Чортория на карте большего размераСервіси якими ми користуємось, коли плануємо подорож

Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Знижки до 25%. Отримайте додаткову знижку 5% від нашого сайту за промокодом “ADM5”.

Viator або Tripster - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

Kiwitaxi – Трансфери з аеропортів і готелів у 102 країнах світу.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків кліентів з порівняння прокату автомобілів.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*