Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Звягель на річці Случ

15.11.2022 608

Нерозривно історія міста пов’язана з ім’ям великої української поетеси Лесі Українки.

Звягель (1795—2022 роках — Новоград-Волинський) – районий центр Житомирської області.

Постановою Верховної ради від 16 листопада 2022 року місту повернуто історичну назву Звягель.

Вперше місто згадується під назвою Возвягель в 1256 р. в “Галицько-волинському літописі”. Роком пізніше, він був спалений дружиною князя Данила Галицького.

У 1340 році Звягель потрапляє під владу литовських феодалів, з середини XIV століття його господарями стають князі Звягельськіє, потім місто потрапляє у володіння графині Зубової. І в 1507 році великий литовський князь Олександр дарує місто князеві Костянтину Острожському. Основною спорудою нового поселення став замок, побудований в 1507 р. за наказом князя Костянтина Острожського.

Поруч с замком готелі:

  • Готель Леон – Готель “Леон” від 800 грн./доба  на двох з сныданком, приватна автостоянка та безкоштовний Wi-Fi.

Звягель

Після Люблінської унії 1569 року Звягель потрапив під владу Польщі.
Під час визвольної війни українськими козаками в 1648-51 рр. війсками Максима Кривоноса зруйновали частину стін і башт замку, та вигнали Польську шляхту з міста. Але після Андрушевському мирному договору Звягель знову потрапляє під владу Польщі.

Легенди Звягеля. Річка Случ, на якій розташовано місто, у давнину була глибоководною і судноплавною. Але в районі міста з-під води виступали підступні скелі. Ночами, в темноті кораблі пробивали про них днища і тонули. Тому в темний час доби і туманними днями, через річку натягався канат з підвішеними дзвонами. Вночі кораблі чіплялися за канат, а дзвоновий дзвін попереджав їх про небезпеку. Оскільки кораблі по річці плавали часто, то і дзвоновий дзвін лунав часто. Тому місто отримало назву Звягель, від слів “дзвонити”, “дзвін”, “звягать”.

По другій легенді, земля, на якій розташовувалося місто, була багата покладами залізняку. Тут з давніх пір виникло поселення, в якому головним заняттям чоловіків була ковальська справа. Річка біля міста робила крутий поворот і люди, що пропливали на кораблях, здалеку чули як “звягалі” мелені по ковадлах.

Третя легенда розповідає про те, що жив на березі ріки Случь коваль, якого звали Звягелем. Він добре відомий був своєю майстерністю, і з його кузні постійно розносився передзвін молотів. Потім Звягель одружувався, побудував біля кузні будинок. З часом на цьому місці виникло місто, яке називалося ім’ям коваля, – Звягелем.

Не обійшла доля Звягеля присутністю знаменитих людей. Бував в місті з своїм штабом видатний полководець М.И. Кутузов. У 1846 році в цих місцях побував Т.Г. Шевченко і описав річку Случ в повісті “Варнак”.

Нерозривно історія міста пов’язана з ім’ям великої української поетеси Лесі Українки. У державному архіві Житомирської області зберігається метрична книга Соборної Преображенської церкви за 1871 рік, в якій є запис про те, що 13 лютого по старому стилю в сім’ї колезького секретаря Петра Антоновича Тетерука і його законної дружини Ольги Петрівни народилася дочка Лариса. Будинок на колишній Житомирській, в якому народилася Л. Українка, зберігся до наших днів.

 

Де зупинитись

ПДля того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Де знаходиться

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*