Бабин

Село Бабин, Іллінецького району, Вінницької області розташованеза 11 км від районного центру.
У 1862 р. на місці сільської гуральні (винокурні) відома родина цукрозаводчиків Ярошинських будує завод.

Засновником династії був Йосип Францович Ярошинський (1826 -1885) – цукропромисловець та член ради Приватного комерційного банку. Його молодший син, Карл Ярошинський (1877 (78?) – 1929), станом на 1916 р. був власником капіталу в понад 26 млн. рублів, 53 цукрових заводів, комунальних підприємств в Києві та Одесі… В руках Карла Ярошинського зосередилися контрольні пакети акцій великих банків Росії, найбільшого в Україні та кількох металургійних заводів.

Бабин Бабин

В селі Бабин нині діє музей історії цукрового заводу (вул. Ватутіна). На вул. Ватутіна, №7 посеред старого парку знаходиться палац Ярошинських, 1863 р. Сьогодні будівля палацу використовується як звичайний житловий будинок.

Бабин. Палац Ярошинських Бабин. Палац Ярошинських

 

Бабин. Палац Ярошинських Бабин. Палац Ярошинських

У 1913 р. через село пройшов перший залізничний шляхопровід Іллінецького краю зі станцією Ярошинська. У 1928 р. поряд з залізницею утворюється село Дашів і станція отримує назву Дашівська.

Бабин. Палац Ярошинських Бабин. Палац Ярошинських

Бабин. Палац Ярошинських

На вул. Ватутіна, №4 можна побачити будівлю колишнього шпиталю, 1915-1918 рр. Будівництво шпиталю було благодійним подарунком російському Червоному Хресту від родини Ярошинських. З 1919 р. в будівлі розміщується школа.

Бабин Бабин

 


Переглянути Бабин на мапі більшого розміру
   
Бабин, Іллінецький район, Вінницька область, палац Ярошинських, музей історії цукрового заводу | Travel Ukraine & World