Печера

Печера — село в Тульчинському районі Вінницької області. Розташоване на березі р. Південний Буг. Назва села походить від печер в товщі гори, де ховалися від татар місцеве населення.

Церква Різдва Богородиці, 1764, і дзвіниця, 1865 знаходиться на плато. Декілька десятків метрів далі обрив і пороги річки Південний Буг, дивовижна панорама.
Відразу у нас під ногами під шаром ґрунту – залишки фундаментів замку, побудованого в XVII в. молдавським господарем Дукой, який отримав землі від турецького султана.
Також воєводою Дукой був закладений парк, який згодом збільшили нові господарі, шляхтичі Свейковські (родичі Потоцьких). Були збудовані романтичні гроти та купальні завдяки нагромаджену каміння.

Палац Свейковськіх розібрали в 1920 р., а територію парку зараз займає лікарня яку охороняють два сріблястих лева.
У парку знаходиться архітектурний шедевр – мавзолей Потоцьких. Архітектор якого був Владислав Городецький про що свідчить напис на цоколі по-польськи: “Пляновал Владислав Городецький”.

 


Просмотреть Печера на карте большего размера
   
Печера, Тульчинский р-н, Вінницька обл., церква Різдва Богородиці, палац Свейковськіх, мавзолей Потоцьких, залишки фундаменту замку Дуки | Travel Ukraine & World