Хмільник

Хмільник — місто обласного значення, Хмільницького району Вінницької області. Розташоване в північно-східній частині Поділля на річці Південний Буг. Перша письмова згадка про Хмільник датується 1362 роком.

У 1434 р. після переходу тодішнього власника князя Федора Корібута Несвіцкого на польську службу Хмільник відходить до Польщі.
Гетьман Ян Тарновський зводить кам’яний замок. У 17 в. місто неодноразово розорялося козаками і турками.
В кінці 19 в. Хмільник належав графині Е. Левашовой, потім її чоловікові графові К. Ксидо. В цей же час в Хмільнику виявлений джерела радонової води і надалі відкривають курорт (1961 р.).

Збереглися башта замку (1534 р.) яка в період турецького владицтва була перероблена в мечеть, потім перебудована в 1805 р., “новий замок” (1911-1915 рр.), побудований за замовленням графа К.Ксидо за проектом И.А. Фомина, який повинен був стати центром задуманого грандіозного ансамблю, проект якого реалізований частково, в даний час будівля використовується під готель.

Замок має оригінальне стилістичне рішення – один фасад оформлений у дусі садибного будинку класицизму, а інший – в стилі ренесансного палаццо із замковими баштами.

 


Просмотреть Хмільник на карте большего размера
   
Хмільник, Хмільницький р-н, Вінницька обл., кам’яний замок, палац Ксидо | Travel Ukraine & World