Штунь

Село Штунь, Любомльському району, Волинської області, знаходиться за 8 км від Любомля.
Перша письмова згадка про населений пункт у польських документах датується 1472 р. Селом почергово володіли – Даниловичі, Стоїцькі, Садовські, Виджґі та Прушинські і зрештою воно було продане Браницьким. У 1850 р. царська влада конфіскувала всі володіння Браницьких.

У 1921 р. Волинь увійшла у склад Польщі, а у вересні 1939 р. в селі закріпилася радянська влада.
Навесні 1944 р. в селі Штунь відбулася трагічні події – 53-є невинних людей були жорстоко замордовані в урочищі Берестина солдатами Армії Крайової (пол. Armia Krajowa – збройні сили польського підпілля) за мовчазної згоди німців.
19 липня 1944 р. Штунь було визволено.

Штунь Штунь Штунь

В селі збереглася барокова церква Іоанна Богослова 1777 р. з дзвіницею-брамою. Цей храм є унікальною пам’яткою волинської архітектурної школи і займає важливе місце серед культових споруд Правобережної України 18 ст. Церква Іоанна Богослова є пам’яткою архітектури національного значення.

Штунь Штунь Штунь

Будівля храму є рідкіснім поєднанням хрестово-купольної і базилікової композиції. Фасад споруди прикрашає ефектний портал, а у багатій внутрішній декорації збереглися фрески 18 ст. у формі медальйонів і олійний живопис кінця 19 ст.

Штунь

 


Переглянути Штунь на карті більшого розміру
   
Штунь, Любомльський р-н, Волинська обл., барокова церква Іоанна Богослова | Travel Ukraine & World