Веселе

Ліворуч перед дамбою Каховської ГЕС і поряд з селом Козацьке знаходиться село Веселе, де збереглася середньовічна башта та головний корпус винзаводу П.М.Трубецького (1908-1909р.).
Вірогідніше, що башта була зведена за часів панування князя Вітовта (кін. 15ст.) в характерному для оборонної архітектури стилі Великого князівства Литовського і контролювала південну частину острова Тавань (інформація згідно карти Х.Радзивіла 1613 р.)

Веселе

В 80-ті рр. 19 ст. побудовано четвертий ярус зі стрілчатими вікнами у псевдоготичному стилі. Стіни башти мають товщину 2 м.
Неподалік від башти знаходиться винзавод (1898 р.)- нині ВАТ “Ім. князя Трубецького”. Його створено на базі закладених князем Петром Трубецьким винних погребів, які вміщали до 180 тис. відер вина.
Головний корпус (1909 р.) виконано в стилі модерн. На жаль потрапити на територію заводу не змогли, там була якась делегація, а так можна замовити екскурсію яку проводить бухгалтер заводу.
Трубецький поширював промисел серед селян і був впевнений,що таким чином вони отримають прибуток в домашніх умовах. По селах їздив інструктор з виноградарства та давав вказівки щодо догляду за лозами.
Виноградний врожай був сировиною для неперевершених вин, які виготовляли за рецептами князя.
Вина, що вироблялися у маєтку Трубецького, завоювали Гран-Прі на Всесвітній виставці у Парижі 1900 р., та першу Всеросійську премію в 1902 р. В 1903 р. першу Всеросійську премію отримало безпосередньо виноградарське хазяйство.

 


Переглянути Веселе на карті більшого розміру
   
Веселе, Новокаховський р-н, Херсонська обл., головний корпус винзаводу П.М.Трубецького, середньовічна башта | Travel Ukraine & World