Негровець

Негровець (угор. Felsоkalocsa, словацьк. Negrovec) – село в Міжгірському районі Закарпатської області розташоване за 20 км від районного центру поряд з однойменною горою Негровець (1707,3 м).

Перша згадка про Негровець датується 1499р. Поселення в той час було присілком Колочави, звідси й колишня назва села – Верхня Колочава.

Окрасою села є шпиляста дерев’яна церква Св. Архангела Михайла з дерев’яною двоярусною каркасною дзвіницею (кін. 18 ст.), перенесена на теперішнє місце з урочища Потік (за іншими даними з присілку Ясеновець) у 1818р.
Церква – єдине , що вціліло після величезного зсуву. За народними переказами, горян було покарано за те, що вони працювали у святу неділю.

На Закарпатті озера Синевир, яке знаходиться на його території і займає площу близько 7 га.

Негровець Негровець

У своєму первісному вигляді храм був триверхим у бойківському стилі. До нашого часу збереглися зруби стін та каркас нижньої частини вежі. На новому місці будівля отримала двосхилі дахи та вежу.
Інтер’єр церкви перероблено. Декоративне різьблення 18 ст. зберігається в будинку священника.

Негровець Негровець Негровець

Навпроти церкви на сільському цвинтарі знаходиться невелика дерев’яна каплиця (п.п.20 ст.).

 


Переглянути Негровець на мапі більшого розміру
   
Негровець (угор. Felsоkalocsa, словацьк. Negrovec), Міжгірський р-н, Закарпатська область, дерев’яна церква Св. Архангела Михайла | Travel Ukraine & World