Синевир

Національний природний парк “Синевир” (угор. Szineveri Nemzeti Park) розташований в Міжгірському районі Закарпатської області.

В 1974 р. було організовано ландшафтний заказник загальнодержавного значення “Синевирське озеро”, а 5 січня 1989 р. створено парк загальною площею понад 40 000 га. Назва парку походить від назви найбільшого на Закарпатті озера Синевир, яке знаходиться на його території і займає площу близько 7 га.

Синевир Синевир

Синевирське озеро розташоване на висоті 989 м н. р. м. має максимальну глибину 22 м. Озеро утворилося в результаті потужного зсуву близько 10 000 р. тому, внаслідок чого була утворена гребля, яка повністю перегородила долину, що призвело до заповнення улоговини водою з гірських струмків.

Посеред озера знаходиться невеличкий острівець, що нагадує зіницю ока. Звідси походить народна назва озера – Морське око. За бажанням до острівця можна дістатися на плоті.

Синевир. Озера - Морське око Синевир. Озера - Морське око

За легендою, мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито за наказом графа.

На одному березі озера побудовано оглядовий майданчик за проектом архітектора Юрія Соломіна, а на другому березі височить на 13-метрова скульптурна композиція “Синь і Вир”, вирізана в 1984 р. із червоного дерева скульпторами Іваном Бровди та Михайлом Саничем.

Синевир Синевир

В озері водиться форель, голяк та велика кількість жаб.
До складу парку входять також відомі верхові оліготрофні болота Глуханя і Замшатка, урочища Кантина, Песся та Квасовець.

Синевир Синевир
Природні умови парку є типовими для Карпатського гірського масиву – Горган. Найвищими вершинами тут є Стримба (1719 м) та Негровець (1707 м).

На території парку представлені всі типи рельєфу – від полонини до долинного. Клімат змінюється від помірно-вологого в долинах до холодно-вологого у високогір’ї. Середня температура липня – близько + 13 ° C, січня – мінус 4-6 ° С. Характерні значні атмосферні опади.

Синевир Синевир

За сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України у Національному природному парку “Синевир” планується створити спеціалізований центр реабілітації бурих ведмедів. Популяція бурого ведмедя в Україні нараховує близько 300 особин, яка в більшості зосереджена в Українських Карпатах.

Для шанувальників активного відпочинку в НПП “Синевир” прокладено дві нові екологічні стежки: “Урочище Красний – озеро Синевир” та “Гедешова – Дике озеро”. Загалом у НПП “Синевир” вже діють три екологічні, дві науково-пізнавальні стежки та вісім туристичних маршрутів.

Синевир Синевир

Національний природний парк “Синевир” з 2001 р. проводить щорічний фестиваль етнічної музики “На Синевир трембіти кличуть”. До участі у фестивалі залучаються найкращі аматорські фольклорні та професійні колективи області та України. Кожна сільська рада Міжгірського району розгортає виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва, під супровід музик виконуються характерні для цієї місцевості народні пісні та коломийки. У рамках фестивалю проводиться благодійна акція “Кожній дитині – родину!”, спрямована на розвиток мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Синевир Синевир Синевир

Неподалік НПП “Синевир” в урочищі Озерянка в усті Чорної Ріки знаходиться єдиний у світі Музей лісу і сплаву, створений на базі греблі середини 19 ст. На його території розміщені унікальний експонати, які відносяться до історії лісопереробки та професії бокорашів (сплавників лісу). На жаль, повені 1998 і 2000 рр. частково зруйнували музей, а гребля була знищена повністю. Слід зазначити, що частину шляху до музею (близько 4км) доведеться пройти пішки.

Синевир

Вхід на територію ННП “Синевир” (2011 р.) коштує 10 грн. з особи, а якщо на автомобілі то ще 25 грн. з авто.

Синевир

 
Де зупинитись:
Готелі поруч
Міжгір’я готелі поруч. Відвідувачі обожнюють: міські горизонти, природа та піші прогулянки
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Переглянути Синевир на карті більшого розміру   
Національний природний парк “Синевир”, Szineveri Nemzeti Park, Міжгірський р-н, Закарпатська область, озеро Синевир, Морське око, болота Глуханя, Музей лісу і сплаву | Travel Ukraine & World