Чинадійово

Чинадійово (угор. Beregszentmiklos) – селище міського типу в Мукачівському р-ні Закарпатської області розташоване в долині р. Латориця.

На території селища археологами були знайдені предмети епохи неоліту (4 тис. до н.е.) та епохи бронзи (2 тис. до н.е.).
В 8-10 ст. тут вже існувало поселення, про що свідчать знайдені фрагменти кераміки.

Чинадійово Чинадійово

Письмові джерела повідомляють про Чинадійово з 1214 р. під угорською назвою Сент-Міклош, яка використовувалась в офіційних документах до 1944 р. Назва походить від феодального маєтку названого на честь св. Миколая, що знаходився на цій території.
В 13ст. село було подароване королівському уповноваженому у справах до галицького князя магістру Аладару та стало центром новоутвореної Чинадійовської домінії, а в кінці 14 ст. домінія перейшла у власність родини Перені.

В 1450 р. Перені розпочинають тут будівництво фортеці для захисту перевалу “Руські ворота”. Завершував будівництво вже граф Михайло Телегді, який купив Чинадійовську домінію в 1574 р. за 22 000 форинтів. В середині 17 ст. власниками замку стала родина Лоньої.

Чинадійово Чинадійово
У 1657 р. на замок здійснили напад польські війська князя Любомирського, після чого довелося проводити відбудовні роботи.
На початку 18 ст. замок втратив своє стратегічне значення, але в 1703-1711 рр. під час антигабсбурзької війни він став притулком для повстанців та їхнього ватажка князя Ференца II Ракоці.
З 1728 р. і майже на два соліття домінія, а разом з нею і село Сент-Міклош переходить у володіння до графа Шенборна.
В 19 ст. Чинадійово стає одним з найбільших поселень краю.

Чинадійово Чинадійово

А зараз кілька слів безпосередньо про замок.
Замок являє собою двоповерхову будівлю в романському стилі неправильної чотирикутної форми з двома кутовими баштами та невеликими вікнами-бійницями. Товщина стін перевищує 1м.
Під замком знаходились підвальні приміщення для зберігання провіанту з хорошою системою вентиляції.
В роки другої світової війни будівля використовувалася, як в’язниця, а в радянські часи тут була розквартирована військова частина, що нанесло будівлі непоправної шкоди. Після того як військові залишили замок, руйнування продовжили погодні умови.

Чинадійово Чинадійово Чинадійово

 

Чинадійово Чинадійово

Сьогодні замок знаходиться під опікою подружжя Бартош, яке взяло пам’ятку архітектури в оренду. Не дивлячись на те, що будівля була практично зруйнована, їм вдалося уже багато чого відновити.

Чинадійово Чинадійово

Тут представлені роботи Тетяни Бартош – дивовижні малюнки на яєчній шкаралупі.

Чинадійово Чинадійово Чинадійово

Велика зала, де в 15 ст. проходили урочисті прийоми.
Ці чудові вітражі зроблені учнями місцевої школи мистецтв.

Чинадійово Чинадійово Чинадійово

Невелика картинна галерея з портретами колишніх власників.

Чинадійово Чинадійово
В замку було знайдено таємні ходи між кімнатами та в підземні ходи, що мають виходи за декілька кілометрів від замку.

Чинадійовський замок є місцем, де знаходять своє кохання. Так художник Йосиф Бартош познайомився тут зі своєю дружиною Тетяною, а в 17 ст. в стінах замку спалахнуло велике кохання між княжною Ілоною Зріні та лідером визвольного руху угорців проти австрійського панування графом Імре Текелі.

Вже стало доброю традицією проводити в замку обряди одруження. Художники планують відновити кімнату Ілони Зріні за древніми гравюрами та здавати її молодятам. В планах також відкрити дегустаційний зал та кузню.

Чинадійово Чинадійово Чинадійово

В селі діє Церква Св. Миколи Чудотворця 14-15 ст. Храм спочатку належав римо-католикам, потім греко-католикам. Будівля зазнала кількох перебудов. Сьогодні храм належить православній громаді. Під церквою знаходиться підземний хід, що йде від замку. В даний час хід зі сторони замку замуровано.
Є в Чинадійово ще одна церква св. пророка Іллі, побудована за проектом ужгородського архітектора Еміліана Еґреші в 1937р., прихожанами якої є греко-католицька громада.
В обох храмах зберігаються фрагменти зрубів букового дерева з нерукотворним зображенням хреста.

Чинадійово. Церква Св. Миколи Чудотворця Чинадійово. Церква св. пророка Іллі

Неподалік Чинадійово знаходиться санаторій “Карпати”, один з корпусів якого розміщується в мисливському замку Шенборнів.
 
Де зупинитись:
Готелі Мукачева від 135 грн.
Мукачеве: знайдено 36 помешкань. Відвідувачі обожнюють: природа, музеї та чисте повітря
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 

Мисливський замок-палац Шенборнів

 


Переглянути Чинадійово на мапі більшого розміру   
Чинадійово, Beregszentmiklos, Сент-Міклош, Мукачівський р-н, Закарпатська область, замок графа Шенборна, Чинадійовський замок, подружжя Бартош | Travel Ukraine & World