Ясіня

Селище Ясіня (гуцул. діалект Єсінє, угор. Korosmezo, чеськ. Jasna) Рахівського району, Закарпатської області розташоване в долині між Свидовецьким та Чорногорським хребтами на берегах річок Лазещина і Чорна Тиса.
Ясіня

Ясіня Ясіня

Селище вперше згадується в 1555 р. Назву воно дістало від ясеневого лісу, в якому галичанин Іван Струк зробив затишну кошару для зимівлі своїх овець, оскільки велика хуртовина завадила йому повернутися з отарою додому. Сам пастух дістався рідного села, а навесні повернувся сюди і знайшов своїх тварин не лише цілими і здоровими, а ще й із приплодом. Чабан так зрадів, що вирішив тут оселитися – зрубав кілька ясенів і збудував собі хату. Вдячний пастух також спорудив дерев’яну каплицю, а ясен відтоді став символом селища і відобразився у його назві.

Ясіня Ясіня

Нині на місці каплиці стоїть дерев’яна хрещата одноповерхова церква Вознесіння Господнього, 1824 р., яку називають “струківською”. Храм став візитівкою селища та його окрасою.

Ясіня Ясіня
Ясіня Ясіня
Ясіня Ясіня

Поряд стоїть дзвiниця 1813 р.

Ясіня Ясіня

Як потрапити:
Церківник Кошук Микола Миколайович, вул. Криворівня №251 (під пагорбом, де стоїть церква), тел. +38(098)292-59-50

Ясіня Ясіня Ясіня

Ясіня

Історичні документи повідомляють,що село належало угорському феодалові Драгфе, в 1583 р. переходить у власність шляхтича Каролі, а з 1672 р. – Бичківській казенній домінії.
У 18 ст. в околицях селища діяли опришки, на чолі з Олексою Довбушем.

Поштовхом до соціально-економічного розвитку селища стало будівництво залізної дороги, яка була здана в експлуатацію 15 серпня 1895 р.

Ясіня Ясіня

У 19 ст. Ясіня – це містечко Марамороського комітату, яке користувалося власною печаткою з гербом: на срібному тлі – зелене ясеневе дерево, під яким селянин пасе кіз.

Ясіня Ясіня

У 1914 р. – австро-угорська влада стратила 65 осіб за симпатії до російских військ.
9 листопада 1918 р. Народна Рада в Ясіні проголосила Гуцульську Республіку (президент – Степан Клочурак) як частину Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

З 1919 р. селище входило до Чехословаччини, а 14 жовтня 1944 р. після сімнадцятиденного бою Ясіня зайняли радянські війська.

Ясіня Ясіня

В Ясінях знаходиться аварійно-рятувальний пункт тел. (03132) 4-23-23, 4-20-99
Крім чудового Струківського храму в Ясінях варті уваги також
Краєзнавчий музей (вул. М. Грушевського)
Залишки фортифікаційних споруд оборонної Лінії Арпада
Православна церква (вул. Визволення)
Православна церква (вул. І.Франка)
Мурована римо-католицька церква св. Петра і Павла (вул. Миру, № 50)

Парафію було засновано в 1785 р. для переселенців з Нижньої Австрії, а сучасний храм споруджено в 1814р. коштом королівської казни.

Ясіня Ясіня Ясіня

 
Де зупинитись:
Готелі Ясіні
Ясіня. Відвідувачі обожнюють: чистота, гірськолижний спорт та атмосфера
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Переглянути Ясіня на мапі більшого розміру   
Ясіня, Рахівський р-н, Закарпатська область, струківська дерев’яна Вознесіння Господнього, аварійно-рятувальний пункт | Travel Ukraine & World