пл. Корятовича, вул. Цегольнянська

пл. Корятовича

Одна з найдавніших площ міста, де щорічно збиралися ярмарки. Перша її назва – Галькова. Зараз площа наповнена численними магазинами, має ринок, автобусну станцію та залізничний вокзал.
На розі вулиць Духновича, Корзо та пл. Корятовича знаходиться колишній будинок легіонерів або цукерня Пурми (вул.Духновича, №2), а навпроти аптека (вул. Духновича, №1/пл. Корятовича, №8).

Ужгород. пл. Корятовича Ужгород. пл. Корятовича

Колишня чоловіча гімназія ім. Другетів в стилі італійського ренесансу, 1893-1895 рр., а нині хімічний факультет УжНУ (вул. Фединця, №53). Перед входом в 1994 р. відновлено бюст угорському поету Габору Дойко (1768-1796), який знаходився тут в 1909 – 1945 рр.

Ужгород. пл. Корятовича Ужгород. пл. Корятовича
Колишній готель та ресторан “Берчені” побудований в 1909 р., де збиралась місцева аристократія. Згодом тут був Слов’янський банк. (пл. Корятовича, №1/вул. Волошина)
Ужгород. пл. Корятовича

вул. Цегольнянська

Преображенська церква побудована в 1802 р. за проектом І.Фрідгоффера (вул. Цегольнянська,№2). В 1802-1949 рр. належала греко-католикам, а потім знаходилась у власності університету та була перебудована. В 1991 р. храм передано православним в обмін на Кафедральний Хресто-Воздвиженський собор на вул. Капітульній. На церковному подвір’ї знаходиться каплиця, де поховано видатного вченого і громадського діяча М. Лучкая.

 
Де зупинитись:
Готелі Ужгорода
Ужгород. Відвідувачі обожнюють: вина, гори та чисте повітря
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Дивитись Ужгород на мапі більшого розміру   
Ужгород, Площа Корятовича, вул. Цегольнянська | Travel Ukraine & World