площа Євгенія Фенцика, Пішохідний міст та Набережна

Театральна площа (площа Євгенія Фенцика)
Готель “Корона”, збудований в 1908 р. Сьогодні на будівлі слова “KORONА” вже немає, оскільки в його приміщеннях розташована Ужгородська філія МАУП ім. А. Волошина (пл. Фенцика, № 5).

Ужгород. Готель «Корона» Ужгород. Готель «Корона»

Праворуч знаходяться будівлі, на перший погляд, в дусі радянських часів, а насправді – яскравий приклад чехословацького конструктивізму – пасаж “короля взуття Томаша Баті” – т. зв. пасаж Баті, через який також можна потрапити на вулицю Волошина та ще й полюбуватися або навіть придбати полотна сучасних закарпатських художників.

Ужгород. Пасаж Баті Ужгород. Пасаж Баті

Будівля колишньої синагоги (1904 р.) споруджена у псевдомавританському стилі на кошти общини ортодоксальних євреїв-ашкеназів за проектом Д. Паппа та С. Ференца (пл. Фенцика, №10). Одна з найбільших синагог у Європі була розрахована на 800 місць.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога
Привертають до себе увагу фасад, викладений клінкерною цеглою та червоними керамічними плитами, а також портали вікон, обрамлені штучним червоним мармуром. Арки всередині будівлі виготовлені з білого мармуру.
Цікаво, що до синагоги ходили не лише євреї, але й представники інших конфесій.
З середини 1950-х рр. тут діє філармонія, де знаходиться один з найкращих в Україні орган з трьома клавіатурами та 2250 трубами.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога

У 1974 р. поряд було добудовано триповерховий корпус філармонії,де розміщується малий зал на 360 місць, зали для репетицій та інші приміщення.
Збереглася також будівля колишнього равинату, де сьогодні діє філія банку.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога

Поряд знаходиться одна з перших в Україні дитячих залізниць, що починає свій маршрут з центру міста і тримає курс до чудового старовинного парку Підзамковий та перший в Закарпатті театр, приміщення якого нині займає ляльковий театр “Бавка” (пл. Фенцика, №8).

Ужгород. Дитяча залізниця

Ужгород. Дитяча залізниця Ужгород. Дитяча залізниця

Зародження професійного театру в Ужгороді відбулося 7 липня 1920 р., а в 1921 р. Микола Садовський ставить тут першу виставу за твором Котляревського “Наталка-Полтавка”.

Ужгород. Театр

Ужгород. Театр Ужгород. Театр
Пішохідний міст
Для кращого огляду Ужгорода варто зупинитися на пішохідному мості, звідки можна насолодитися найдовшою в Європі і третьою за довжиною у світі липовою алеєю (2,2 км) на Набережній Незалежності, яку було висаджено ще у 1928 році. Цвіте алея все літо, оскільки тут зібрані різні сорти лип.
В 2009 р. на протилежному березі була висаджена алея сакур, що також вважається найдовшою в Європі.

Ужгород. Пішохідний міст Ужгород. Пішохідний міст

Набережна Незалежності

Будинок колишньої жіночої гімназії збудований в 1912 р. у еклектичному стилі. Сьогодні тут знаходиться Лінгвістична гімназія ім. Т.Г. Шевченка (наб. Незалежності, №4)

Ужгород. Жіноча гімназія

Ужгород. Жіноча гімназія Ужгород. Жіноча гімназія

Будинок Національного банку (1934-1936 рр.) у стилі пізнього конструктивізму (пл. Пушкіна, №1).

Ужгород. Національний банк

 
Де зупинитись:
Готелі Ужгорода
Ужгород. Відвідувачі обожнюють: вина, гори та чисте повітря
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Дивитись Ужгород на мапі більшого розміру   
Ужгород, Закапатська обл., площа Євгенія Фенцика, Пішохідний міст, Набережна Незалежності, синагога, дитяча залізниця, пішохідний мост, липова алея | Travel Ukraine & World