набережна, Площа Шандора Петефі та пл. Кирила та Мефодія

Через пішохідний міст переходимо у лівобережну частину міста – це так зване Нове місто, перша письмова згадка прояке походить із 1631 р. Розвивалося Нове місто повільно, оскільки постійно страждало від повеней. Лише у 18 ст. розпочалася регуляція берегів Ужа.

Ужгород

З Православної набережної відкривається чудова панорама протилежного берега.

Ужгород Ужгород

Сквер Православної набережної.

Ужгород Ужгород
Покровська церква (Православна набережна, №23) була зведена в 1930 р. за проектом російського священника-архітектора Б. Коломацького (1896-1980) на кошти російських емігрантів та княгині Анастасії. Це зменшена копія церкви в підмосковній Коломні.

Храм діяв у часи угорської окупації 1938-1944 рр..та частково у радянський період. У середині 1950-х рр. церкву перетворили на склад, а у 1979 р. – у Музей атеїзму (закритий у 1990 р.).

Ужгород. Покровська церква Ужгород. Покровська церква Ужгород. Покровська церква

 

Ужгород. Покровська церква Ужгород. Покровська церква

Площа Шандора Петефі
Найдавнішою назвою площі була Торгова поща.
Ужгород

Сквер та пам’ятник відомому угорському поету та революціонеру Шандору Петефі, 1990 р. (ск. Б. Ференці).
11 липня 1847 р. Шандор Петефі (1823-1849) по дорозі до своєї коханої, яка жила в Трансільванії, зупинився на ночівлю в Ужгороді. Ніч проведена в готелі «Чорний орел» та враження від міста були зафіксовані в його «Дорожніх листах»: «…Ужгород надзвичайно погане місто. Брудне і неохайне. Якраз таке, як п’яна людина, котра впала в калюжу й тепер брудна, хитаючись, іде додому.»

Ужгород. Пам’ятник Шандору Петефі

Поруч будівля колишнього готелю «Чорный орел» (пл. Петефи, 20) Нині тут діє Школа мистецтв.

Палац Фріда – найвеличніший приватний будинок міста, який збудував Фрід Ігнац у 1910 р. Будинок належав єврейській громаді.

Ужгород Ужгород

Під час Другої світової війни тут знаходилась Регіональна штаб-квартира Гестапо, а в післявоєнний період – управління КДБ.

Ужгород

пл. Кирила та Мефодія

Храм Христа Спасителя, який складається з нижнього Хресто-Воздвиженського храму та верхнього храму Христа Спасителя (пл. Кирила та Мефодія, №7) був побудований в 1994 р. 2000 Загальна висота понад 50 м. вміщає 5 тис. осіб.

Ужгород Ужгород Ужгород

 
Де зупинитись:
Готелі Ужгорода
Ужгород. Відвідувачі обожнюють: вина, гори та чисте повітря
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Дивитись Ужгород на мапі більшого розміру   
Ужгород, Закарпатська обл., Православна набережна, Площа Шандора Петефі та пл. Кирила та Мефодія | Travel Ukraine & World