Кострина

Кострина – село в Великоберезнянському р-ні, Закарпатської області розташоване у верхній гірській частині долини річки Уж, біля підніжжя г. Красія. Перша писемна згадка про село відноситься до 1409 р.
Кострина належало Ужгородсько-Невицькій домінії Другетів. Джерела 18 ст. повідомляють, що в Кострині знаходилася митниця (імовірно з 16 ст.)

Кострина Кострина

Є дані, що першу дерев’яну церкву в селі збудували у 1451 р. , другу церкву споруджено у 1602 р., а третю церкву Покрови Пресвятої Богородиці перевезли з села Сянки Турківського р-ну Львівської області та поставили в урочищі Сигот у 1645 р. У 1703 р. у зв’язку із загрозою повені церкву перенесли на теперішнє місце.
У кінці 1761 р. церкву відремонтували та дещо перебудували.
Будівля церкви тяжіє до бойківської архітектурної школи, але надбудована дзвіниця надала будівлі риси лемківської архітектури.

Цікавим для справжніх цінителів старовини є іконостас, різьблення 18ст. та ікони, намальовані на липових дошках. Церква належить до відомих архітектурних памяток України.

 


Переглянути Мандрівка Україною на мапі більшого розміру   
Кострина, дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці, Великоберезнянський р-н, Закарпатська область | Travel Ukraine & World