Данилово

Село Данилово Хустського р-ну, Закарпатської область.
На південній околиці села знайдено сліди давньоруського городища 11 – 13ст. Перша письмова згадка про село сягає 1390 р.

В центрі Данилово на пагорбі стоїть струнка дерев’яна двозрубна Миколаївська церква, 1779 р., що є наймолодшою з четвірки відомих дерев’яних церков району (Сокирниця, Данилово, Крайниково, Олександрівка).

Данилово Данилово Данилово

Частково збереглися розписи 1828 р. художника І.Корнмаєра, тому що, підвищена вологість у храмі знищила майже весь розпис. Запланована реконструкція нашкодила церкві так і не розпочавшись, оскільки гонт зняли і тепер протікає дах, а дошки для нової покрівлі гниють на вулиці.

Ікони з іконостасу були викрадені під приводом реставрації. Це, мабуть, перший іконостас , який я бачив, що стоїть майже зовсім без ікон. Сумно на таке дивитись.

Данилово Данилово
Данилово Данилово

Поруч з храмом знаходиться двоярусна каркасна дзвіниця.

Данилово Данилово

Щоб потрапити до храму необхідно звернутись до місцевої жительки Павліни Петрівни Шимон, яка також організувала музей історії храму і села за адресою вул. Миру, 120. Вона відкриє та розповість про церкву.

Данилово

 


Переглянути Данилово на мапі більшого розміру   
Данилово, Хустський р-н, Закарпатська область, дерев’яна двозрубна Миколаївська церква, 1779 р. | Travel Ukraine & World