Невідомий Хуст

Корозо
Ділянку дороги від сучасного ресторану “Верховина”(колишній ресторан “Корона”) до костелу Св. Єлизавети старожили міста і досі називають “Корзо” (у перекладі з італійської мови “corso” означає “вулиця, де прогулюються”).
“Корзо” було місцем відпочинку, зустрічей, побачень та знайомств переважно неодруженої молоді.
Інтелігенція на “Корзо” не виходила, тому що для них це вважалося несолідним.

Хуст

І таке було…
Залізничний вокзал
Так солідно виглядала будівля залізничного вокзалу. Протяжність станції була 500 м, відрізок залізничного шляху довжиною 1858 м з 7 стрілками. До придорожних будівель вокзалу відносився склад розміром 119 м/кв та буфет.

70-ті рр. 19 ст. стали початком введення в дію перших залізничних колій Закарпаття. Через Чоп, Берегово, Виноградів, Королево пройшла такзвана угорська трансверсальна лінія – стратегічна колія від Словаччини до Семигороду (Трансільванія). Лінія обминула Ужгород і Мукачеве-центри карпатського руху, які майже два століття були внемилості в урядових колах. Протяжність залізниці Марамороша складала 61 км 419 м, з них 47 км шляху проходило по теиторії Румунії. До основних залізничних станцій належав також Хуст.

Хуст

Філіал Словацького банку в Хусті
В 1921 р. у Хусті було засновано одну з перших філій Словацького банку. До того часу фінанси були в залежності від угорських та єврейських капіталів.

Протягом років банк здобув популярність у населення та став центральним фактором торгового і господарського життя округу. Банк сприяв виділенню коштів на рільництво, впоряткування доріг та рік,на тваринництво, торгівлю деревиною,а також підтримку будівельного руху у всіх важливих центрах краю. Швидка розбудова Хуста стала можливою завдяки фінансуванню Словацького банку. Нині приміщення будівлі використовують КБ “ПриватБанк” та Держказначейство (вул. Карпатської Січі, №38).

Хуст

Вілла Негре Ласло, 1914 р.
Негре Ласло – уродженець Хуста, працював в Мараморош-Сигетській королівській прокуратурі, з 1878 р. був суддею в Марамороському повіті, в1896 р. обраний депутатом Державних зборів з незалежною програмою, з 1897 р. обраний секретарем незалежної партії в парламенті та державі. Брав активну участь в житті повіту, проводив заходи з ліквідації існуючої в повіті економічної кризи та акції допомоги бідним верствам населення.

Хуст

Готель Паннонія

Хуст

Міський пляж

Хуст

Міська управа (ліворуч), 1939 р.

Хуст

 
Де зупинитись:
Готелі Хуста від 170 грн.
Хуст: знайдено 6 помешкань. Відвідувачі обожнюють: міські горизонти, подорож сім’єю та вишукана кухня
 Booking.com

Hotels24.ua Отели за полцены и реальные отзывы гостей!

 


Переглянути Хуст на мапі більшого розміру   
Хуст, Хустський р-н, Закарпатська область, Невідомий Хуст | Travel Ukraine & World